Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Късен гол върна Лион към победите (видео)

След равенството с Бастия и тежката загуба от Сент Етиен, Лион отново се върна към победите в Лига 1. "Хлапетата" изтръгнаха трите точки срещу гостуващия Реймс с 2:1 след гол в добавеното време на Александре Лаказет. По този начин тимът от "Стад Жерлан" се изкачи на 4-о място във временното класиране, а Реймс остана на девета позиция.

Корентен Толисо откри за Лион в началните минути, след като беше оставен непокрит в наказателното поле и с глава засече центриране от фаул на Набил Фекир. В 35-ата минута Фекир уцели гредата, а в ответната атака Бенжамен Муканджо довкара топката след намеса на вратаря на домакините Антони Лопеш и изравни.

След почивката Лион доминираше и в последната минута груба грешка на стража на Лион Джони Пласид позволи на Лаказет да отбележи победния гол.

Това е общо 12-о попадение за френския национал от началото на сезон и той е лидер при стрелците в Лига 1.