ПСЖ не успя да се изкачи на върха (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен пропусна отлична възможност да се изкачи на върха в класирането на Лига 1, след като не успя да победи при гостуването си на Лил в мач от 16-ия кръг на надпреварата и срещата завърши наравно 1:1. Двата тима могат да съжаляват за изпуснатия успех, тъй като и пред двете врати имаше чисти положения за гол.

След няколко чисти положения за Лил резултатът бе открит от ПСЖ в 29-ата минута, когато Есекиел Лавеци намери на празна врата Единсон Кавани и уругваецът се разписа без проблеми. Малко преди почивката обаче домакините стигнаха до изравнителен гол. При едно центриране от корнер Нолан Ру стреля към вратата с глава, където вратарят на парижани Салваторе Сиригу не се справи добре с прати топката в собствената си мрежа.

През втората част ПСЖ имаше няколко чисти положения, за да вземе трите точки, но пропуски на Кавани и Блес Матюиди лишиха тима на Лоран Блан от успеха. Добри намеси имаше вратарят на домакините Винсент Ениеама.

Така ПСЖ остава на една точка зад лидера Олимпик Марсилия. ОМ е с 35, докато парижани са с 34. Лил пък остава в долната половина на таблицата със 17 точки.