Тотнъм пак си тръгна с наведена глава от "Стамфорд Бридж", серията на Челси продължава (видео)

Челси победи с класическото 3:0 Тотнъм на "Стамфорд Бридж" в лондонското дерби от 14-ия кръг на Премиър лийг. Така "сините" продължават да са без загуба от началото на сезона, а "шпорите" пък удължават негативната се серия на този стадион, на който нямат успех от 1990 година насам. Дидие Дрогба бе в основата на победата на тима, воден от Жозе Моуриньо, след като асистира на Еден Азар за първия гол (19') и сам реализира втория (22'). Лоик Реми оформи класиката в 73-ата минута.

Двамата мениджъри бяха направили по една промяна в стартовите си единайсеторки. Дрогба започна на мястото на наказания голмайстор на Челси Диего Коща. Ерик Ламела пък замени Роберто Солдадо в титулярния състав на Тотнъм, като на върха на атаката на "шпорите" започна Хари Кейн.

Тотнъм стартира по-добре и в седмата минута Кейн бе близо до това да изведе гостите напред, след като засече с глава центриране на Ленън, но топката срещна гредата. Няколко минути след това нападателят на Тотнъм отне от Кейхил и проби по левия фланг, след което стреля по диагонала, но встрани от вратата на Куртоа.

Постепенно Челси започна да атакува по-смело и резултатът не закъсня. Еден Азар направи много добро двойно подаване с Дрогба в наказателното поле, след което стреля силно до близката греда, Лорис опита да се намеси, но не успя да спре топката, която влезе във вратата му. Само три минути след това именно стражът на Тотнъм сгреши фатално, подарявайки топката на Азар. Белгиецът продължи към Оскар, който изведе много добре Дрогба - 2:0.

През второто полувреме Тотнъм започна да владее много по-често топката, а Челси прие играта в своята половина и разчиташе на контраатаки. При една такава Лоик Реми, който се появи на терена малко преди това на мястото на Дрогба, покачи на 3:0. Французинът нахлу на скорост, справи се с Вертонген и след това стреля в далечния ъгъл.

Челси остава на върха без поражение, запазвайки дистанцията си от шест точки пред Манчестър Сити. Тотнъм е десети с актив от 20 точки.