Balkan Grand Prix 6

Марсилия стъпи накриво срещу Лориен (видео)

Отборът на Олимпик (Марсилия) стъпи накриво в гостуването си на Лориен от междинния 16-ти кръг в Лига 1. Играчите на Марсело Биелса си тръгнаха само с равенство 1:1, което не им е от голяма полза в битката за титлата с Пари Сен Жермен и е много вероятно марсилци да изпуснат първата позиция в класирането след края на този кръг, ако столичани спечелят утре.

Гостите първи откриха резултата в мача в 33-ата минута. Тогава те организираха чудесна контраатака, като Димитри Пайе напредна от ляво и с великолепен изстрел в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 0:1. Само четири минути по-късно обаче Лориен стигна до изравняване. Домакините спечелиха дузпа, а Джордан Аю бе точен от бялата точка за 1:1, като този резултат се запази до края на мача.

Така Марсилия събра актив от 35 точки и за момента запазва първото си място в класирането, но е с мач повече от преследвача ПСЖ. Лориен пък излезе на 14-ото място със 17 точки.