Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Тръмп показа класа

Бившият лидер в световната ранглиста Джъд Тръмп премина границата от 300 сенчъри брейка в кариерата си, като това се случи по пътя към 1/8-финалите на Шампионата на Обединеното кралство по снукър. Състезателят от Бристол постигна успех с 6:3 фрейма срещу Фрейзър Патрик. 25-годишният Тръмп демонстрира великолепна форма, като записа брейкове от 85, 129, 130, 57 и 104 точки. Именно серията от 129 точки във втория фрейм бе неговият сенчъри брейк номер 300 в кариерата. Така амбициозният англичанин става 14-ият състезател, който минава тази граница. На 1/8-финалите в Йорк Тръмп ще мери сили с Род Лоулър или Марк Алън.

Четирикратният световен шампион Джон Хигинс също продължава участието си в Йорк след победа с 6:2 фрейма срещу Матю Стивънс. Двубоят между двамата бе своеобразно повторение на финалния им дуел на UK Championship през 1998 година. И тогава шотландецът излезе краен победител. Хигинс поведе с 3:1 части на почивката, като реализита силни серии от 59, 81 и 62 точки. Четвъртата партия Магьосника от Уишоу измъкна със само една точка разлика - 62:61.  До края на мача Хигинс се прояви с брейкове от 128 и 52 точки, които му осигуриха и победата.

Дейвид Морис е 1/8-финалист в "Барбикан Сентър" за втора поредна година, след като във втория кръг се наложи срещу Дейвид Гилбърт. Следващият съперник на 26-годишния ирландец е спечелилият мача между Стивън Магуайър и Марк Уилямс.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ДО МОМЕНТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!