"Червените" с първа контрола в Банско, изправят се срещу Крумовград

Коледа донесе първа победа на Суонзи от два месеца насам (видео)

Отборът на Суонзи зарадва феновете си с победа на Боксинг Дей, след като надделя с минималното 1:0 над Уест Бромич Албиън на своя "Либърти Стейдиъм". Това е и първата победа за "лебедите" от повече от два месеца насам, с която те се измъкнаха и от зоната на изпадащите отбори, в която се намираха няколко седмици и което доведе до смяната на техния мениджър Гари Монк. Единственото попадение в мача отбеляза корейският халф на домакините Ки Сун-юен още в деветата минута на срещата. В Дядо Коледа за феновете на Суонзи обаче се превърна вратарят на гостите Боаз Майхил, който изпусна удар на Анхел Ранхел и по този начин позволи на Ки да отбележи единствения гол в срещата.

Мачът започна отлично за домакините, които взеха аванс в резултата след само девет минути игра. Ки Сун-юен откри, възползвайки се от груба грешка на вратаря на Уест Бромич Боаз Майхил. Стражът на гостите изпусна топката и докато се опитваше да я овладее от втори опит, бе изпреварен от Ки, който от няколко метра я бутна в мрежата му за 1:0.

След почивката гостите "показаха зъби" и Рики Ламбърт и Крейг Доусън имаха възможности да изравнят резултата, но пратиха топката встрани от вратата от отлични позиции.

С победата Суонзи излезе от опасната зона, изкачвайки се до 16-ото място в класирането с актив от 18 точки. Те се доближиха и само на две точки от днешния си опонент Уест Бромич, който е на далечната 13-а позиция, но има само 20 точки в актива си.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!

МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!