Реал Мадрид се подигра жестоко на обезкървен съперник - 10:2 (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид разпиля с 10:2 гостуващия Райо Валекано в столичен сблъсък от 16-ия кръг на Ла Лига. Гостите от "Вайекас" водеха с 1:2 след четвърт час игра, но два червени картона до 30-ата минута ги обрекоха на шумен провал. Първият червен картон беше справедлив, но вторият е изключително дискусионен. Съдията Иглесиас Вийянуева почерни авторитета си след много спорна дузпа за "лос бланкос", при която даде и втори жълт картон на Раул Баена. Иначе за домакините с четири попадения се отличи Гарет Бейл (25, 41, 61 и 70), Карим Бензема наниза хеттрик (48, 80 и 90), два добави Кристиано Роналдо (30 - дузпа и 54), а Данило се отчете с един гол (3). С успеха Реал доближи на две точки Барселона и Атлетико Мадрид, които имат мач по-малко.

Реал Мадрид - Райо Валекано Рафаел Бенитес разчиташе на звездната си тройка в атака: Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Хамес Родригес отново спечели спора с Иско за титулярните 11. Пако Хемес подреди 4-2-3-1 с централен нападател Хави Гера.

Реал Мадрид - Райо Валекано Тимът от "Вайекас" започна амбицирано, но получи ранен гол в своята врата. Във втората минута Серхио Рамос сложи крак пред Хави Гера, а при ответната акция гостите се оголиха в отбрана и Данило отбеляза - 1:0. Десният краен бранител получи подаване от Бейл и вкара не без помощта и на вратаря Йоел Родригес.

Реал Мадрид - Райо Валекано В десетата Антонио Амая изравни, след като спечели въздушния сблъсък с Пепе при съмнения за нарушение. Амая насочи неспасяемо в левия долен ъгъл на Кейлор Навас. Стотина секунди по-късно Данило "проспа" една топка и Хозабед Санчес за втори път опъна мрежата, като костариканският страж нямаше време за реакция - 1:2.

Реал Мадрид - Райо Валекано Нещата тръгнаха супер за "пчеличките", но в 14-ата Роберто Тригеро - Тито направи изключителна глупост. Бранителят влезе много остро с бутоните към глезена на Тони Кроос и получи директен червен картон. "Лос меренгес" тръгнаха по-смело напред. В 17-ата Данило не успя да центрира, а в 24-ата Рамос стреля с глава над гредата. Минута по-късно Данило достави прекрасна топка за непокрития Бейл, който с глава много прецизно насочи ниско долу до дясната греда и изравни - 2:2.

Реал Мадрид - Райо Валекано - 10:2 В 30-ата минута съдията Иглесиас Вийянуева посече жестоко гостите, след като назначи много спорна дузпа. Топката беше центрирана, вратарят я изби, а същевременно реферът наду свирката за задържане на Рамос. Секунда преди това капитанът на "белите" беше изблъскал съперник. Освен това арбитърът показа втори жълт картон на Раул Баена и остави Райо с деветима на терена и като цяло предреши мача в полза на домакините.

Реал Мадрид - Райо Валекано - 10:2 Кристиано Роналдо стреля безупречно от бялата точка и направи 3:2. До края на полувремето Реал отправи още няколко опасни шута, сред които един страховит на Лука Модрич. Карим Бензема беше изпреварен спорно в наказателното поле и също претендираше за дузпа. В 41-ата Бейл и още двама негови съотборници се измъкнаха от засадата, а уелсецът отбеляза без колебание с ниско насочване в левия ъгъл на Йоел - 4:2. В добавеното време на първата част Бейл не можа да оформи хеттрик, след като закъсня да "затвори" на втората греда.

Реал Мадрид - Райо Валекано - 10:2 Головете във вратата на Райо заваляха след почивката. В 48-ата минута Бензема беше оставен сам в наказателното поле и вкара след ниско диагонално насочване покрай плонжа на вратаря. В 54-ата Хамес Родригес центрира отляво, а необезпокояваният Кристиано Роналдо реализира след плонж с глава. Тимът на Пако Хемес гледаше в предни позиции, въпреки че трябваше да се пази от още по-разгромен резултат.

Реал Мадрид - Райо Валекано - 10:2 В 59-ата Лас Нагура направи двойно подаване в наказателното поле, но впоследствие сбърка паса, а можеше и да стреля сам срещу Навас. В 61-ата Реал Мадрид отбеляза седми гол, след като някои футболисти на Райо се бяха включили в атака. Кристиано центрира към дузпата, където Бейл стреля към мрежата  - 7:2.

Реал Мадрид - Райо Валекано - 10:2 В 70-ата Бейл наниза четвърто попадение, след като си направи двойно подаване с крака на Кини, а вратата пред уелсеца беше празна. Засрамен от първата си дузпа, съдията не си и помисли да дава втора въпреки спорните падания на Хамес Родригес и Лукас Васкес, като при ситуацията на колумбиеца по-скоро имаше дузпа. В 80-ата Модрич изведе Бензема и той от дузпата отбеляза. Десет минути по-късно френският номер 9 оформи своя хеттрик и направи 10:2.

Реал Мадрид - Райо Валекано - 10:2 Реал Мадрид стана първият тим от Примера, който бележи 10 гола от 1960 година насам (статистика на MisterChip). Голяма част от феновете на "белите" не догледаха мача, който не предложи никаква интрига след почивката. Тимът на Пако Хемес, който е в зоната на изпадащите, запази доблестта си и през втората част не игра, а дори се опитваше да атакува.