Чупо-Мотинг върна Шалке в топ 4 (видео)

Отборът на Шалке 04 завърши годината с важна победа, която поне временно го върна на четвъртото място в класирането. В първа среща от 19-ия кръг на Бундеслигата "кралскосините" надвиха с 1:0 гостуващия Хофенхайм, като по този начин минаха пред Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) в подреждането. Единствения гол в мача отбеляза Ерик Максим Чупо-Мотинг в 28-ата минута.

Гостите, които в миналия кръг постигнаха едва втората си победа през сезона, стартираха силно и пропуснаха да вкарат ранен гол чрез Едуардо Варгас. Последваха добри минути за Шалке и хубав пробив на Леон Горетцка, завършил с удар покрай вратата. В средата на полувремето центриране на Йоханес Гайс стигна до Чупо-Мотинг и той вкара петия си гол в последните 6 мача.

Много активен беше и Франко ди Санто. Аржентинецът можеше да удвои преднината на тима от Гелзенкирхен преди почивката, но стреля в аут. Веднага след подновяването на играта Клаас-Ян Хунтелаар се размина с гола, а гостите пропуснаха да изравнят, когато Жонатан Шмид прати топката встрани от вратата след добро подаване на Павел Кадерабек.

С наближаването на края на мача двата отбора се поизнервиха. Гредата помогна на Хофе след удар на Сеад Коласинац, а след това Варгас не можа да донесе точката на гостите, които ще зимуват в зоната на изпадащите.