Айнтрахт ядоса Борусия (Д) и изяде боя (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) се опъна на Борусия (Дортмунд), но не успя да спре домакините от постигането на пореден успех в Бундеслигата, с което те отново съкратиха до 5 точки изоставането си от лидера Байерн (Мюнхен). В среща от предпоследния кръг за есента тимът на Томас Тухел се наложи с 4:1, след като изоставаше с 0:1. Освен това Пиер-Емерик Обамеянг не успя да реализира дузпа при 1:1, а Хенрих Мхитарян шокира с два пропуска на празна врата.

Александер Майер изненадващо вкара за гостите след 6 минути игра, но с това се изчерпаха интересните моменти в актива на отбора от Франкфурт. След това играчите на Борусия заиграха в познатия си комбинативен футбол и в 24-ата минута Мхитарян изравни.

Минута преди почивката реферът отсъди дузпа в полза на "жълто-черните" за нарушение на Слободан Медойевич срещу Гонсало Кастро. Играчът на гостите получи втори жълт картон за това, но пък Обамеянг пропусна от бялата точка, шутирайки в аут.

Междувременно Марко Ройс беше напуснал игра заради мускулна травма, но според първоначалните прогнози не става дума за нещо сериозно. Появилият се на негово място Шинджи Кагава правеше каквото си поиска с отбраната на съперника. Така се стигна до 57-ата минута, когато японецът сервира към Обамеянг и африканецът фиксира своето попадение №26 от началото на сезона във всички турнири.

След това вече беше лесно и само четири минути по-късно завърналият се сред титулярите капитан Матс Хумелс реши спора с трети гол. Четири минути преди края името си сред голмайсторите записа и резервата Адриан Рамос, но при паса към него имаше засада, която обаче остана незабелязана от страничния арбитър.

Айнтрахт е в лоша серия от четири поредни загуби и е само на точка от изпадащите. В заключителните си два мача преди паузата през идната седмица Дортмунд го очакват гостувания на Аугсбург за Купата на Германия и на Кьолн за първенство. Съставът на Армин Фее пък ще търси положителен край на футболната есен при домакинството си на прекия конкурент за спасение Вердер (Бремен).