Малко минути за Чаушева и Тодорова в Шампионската лига

Нови загуби в Шампионската лига допуснаха отборите с български волейболистки в Група G.

Румънският Волей Алба (Блаж), където през този сезон играе Силвана Чаушева, не успя да се противопостави на силния руски Динамо (Москва) и отстъпи у дома с 0:3 (18:25, 13:25, 17:25) като домакин. Българката влизашекато резерва във втория и третия гейм, но не успя да запише точка. Най-резултатни за тима от Блаж станаха Адина Салаору (1 ас, 26% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане) и италианката Летисия Боскачи (56% ефективност в атака) с по 10 точки. За Динамо звездата на тима Наталия Обмочаева реализира 17 точки (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака) за победата.

Мира Тодорова и нейният френски тим Рошевил (Льо Кане) пък загубиха вкъщи от Нордмеканика (Пиаченца) с 0:3 (21:25, 19:25, 15:25). Тодорова се появи като резерва в третия гейм, но не успя да се разпише. За домакините от Льо Кане Елизабет Феделе завърши с 11 точки За тима на Пиаченца Индре Сорокаите бе над всички с 18 точки (3 блока и 45% ефективност в атака) за успеха.

Във временното класиране в Група F лидер е Пиаченца с 4 победи от 4 мача и 12 точки. На второ място е Динамо с 9 точки след 3 победи и 1 загуба, следван от Волей Алба (Блаж) с 3 точки след 1 победа и 3 загуби и френския Льо Кане без победа и без спечелена точка до момента. В предпоследния 5-и кръг след Нова година Льо Кане приема руския гранд, а Пиаченца е домакин на волейболистките от Блаж.