Раковски с втора победа в женското първенство

Волейболистките на Раковски (Димитровград) надиграха ЙЕБ Шумен 05 с 3:1 (18:25, 25:20, 25:20, 25:21) в мач от 8-ия кръг на НВЛ-жени, който се игра в шуменската зала "Младост".

Така представителките на Димитровград записаха втори успех в шампионата до момента, като с 5 загуби и 5 точки все още заемат 8-о място във временното класиране. Въпреки поражението, което бе 5-о волейболистките на Шумен, с 2 победи и същия актив от 5 точки те са 7-и, като изпреварват съперничките си с геймова разлика.

Шуменки стартираха уверено, като в първата част имаха водеща роля и спечечелиха гейма. Във втората част обаче настъпи обрат и гостенките от Раковски диктуваха играта като се стигна до равенство 1:1 Следващите две части бяха много оспорвани и с обрати в резултата. В решителните моменти обаче волейболистките на Раковски показаха по-голяма стабилност, налагаха волята си и надделяха, като с това записаха крайната победа с 3:1.