Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 3:1

Марица с чиста победа над Славия в НВЛ-жени

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) постигна 6-ата си победа за сезона в НВЛ-жени. В залата на Пловдивски университет шампионките надиграха Славия (София) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:4)* в среща от 8-ия кръг след 58 минути игра.

Както можеше и да се очаква, няколко от най-опитните състезателки на Марица – Юлия Богмацер, Радосвета Тенева, Таня Събкова, Виктория Григорова и Ивелина Монова, останаха извън стартовата шестица на Иван Петков. Повечето от тях така и не се появиха в игра до края.

Мачът започна по великолепен за Славия начин – с директна точка от сервис. Това, обаче, беше последният момент от гейма, в който "белите" водеха в резултата. Домакините бързо обърнаха нещата и дръпнаха далеч напред, за да затворят частта при 25:17. Вторият гейм бе по-интересен, тъй като софиянки успяха да се възползват от разконцентриране в редиците на Марица и поведоха с 8:3 и 9:4. Равенството бе възстановено при 10:10, а Славия удържа фронта до 13:13. Момичетата на Иван Петков отново наложиха надмощие, а Мария Данчева с контра с две ръце оформи крайното 25:16. "Белите" започнаха по-добре и в третата част, повеждайки с 2:0, но Марица реагира с рекордна серия от 21 поредни точки!!! при сервиси на Мирела Шахпазова. Минути по-късно влязлата като резерва 15-годишна Дима Ушева затвори мача с ас за впечатляващото 25:4.

Най-полезна за Марица стана Ана Радичева с 14 точки (61% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за победата. Разпределителката Мирела Шахпазова добави внушителните 11 аса!!! за общо 12 точки в срещата. За Славия Александра Миланова и Карона Мирчева се отчетоха с по 6 точки.

Водач в класирането продължава да бъде Левски със 7 победи от 7 мача и 21 точки. Марица е на втората позиция с 6 победи, 1 загуба и 18 точки, а трети е ЦСКА с 5 победи, 2 загуби и 15 точки. В следващия 9-и кръг, който е и последен от първия дял на редовния сезон, шампионките гостуват на 4-ия в таблицата Казанлък Волей на 20 декември (неделя) от 17,00 часа в зала "Арсенал". Преди това във вторник (15 декември) от 20,00  часа българско време пловдивчанки гостуват на германския Шверинер (Шверин) за среща реванш от евротурнира за Купата на CEV.

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com