Сент Етиен и Лацио поделиха точките с отправен поглед към елиминациите (видео)

Отборите на Сент Етиен и Лацио завършиха наравно 1:1 в последния си мач от Група "G" на Лига Европа. Двата тима предварително си бяха осигурили място на 1/16-финалите и не бяха притиснати в търсене на задължителен успех. Все пак домакините могат повече да съжаляват, че не взеха победа над съперника, след като бяха по-активният тим на терена. След нулево първо полувреме "орлите" от Рим откриха чрез Алесандро Матри в 52-ата минута. Французите се впуснаха в търсене на изравняване и постигнаха успех 15 минути преди края на мача, когато точен бе Валентен Ейсерик.

В другия мач от групата Днипро (Днипропетровск) се наложи с класическото 3:0 над Розенборг. Два гола заби бразилецът Матеус, а един добави Йевхен Шаков. Въпреки успеха си украинците отпадат от надпреварата. Същото важи и за норвежците.

Така Лацио финишира като първи в групата с актив от 14 точки, събрани след четири победи и две равенства. Сент Етиен също очаква съперника си за елиминационната фаза, завършвайки на втора позиция с девет. Днипро отпада на трета позиция със седем, докато Розенборг е на последно място с две.

Днипро - Розенборг 3:0
1:0 Матеус (35)
2:0 Матеус (60)
3:0 Шаков (77)

Сент Етиен - Лацио 1:1
0:1 Матри (52)
1:1 Ейсерик (76)