Фиорентина ще играе в Европа и напролет (видео)

Отборът на Фиорентина се пребори за място на 1/16-финалите в Лига Европа след домакинска победа с 1:0 над Беленензеш в последен мач от група I. Кума ел Бубакар вкара победния гол в 67-ата минута.
През първото полувреме "виолетовите" бяха по-напористи, но им липсваше острота в предни позиции. Португалците се нуждаеха от победа, ала първо внимаваха за собствената си врата. След почивката имаше повече голови положения, като Андре Соуза изпусна чудесна възможност още в 48-ата минута. В 54-ата Маркос Алонсо удари греда. В 67-ата италианският тим отбеляза, след като Кума ел Бабакар се измъкна от засадата и изпревари вратаря на гостите.

В другия мач от групата класиралият се напред Базел надигра с 1:0 Лех (Познан) в Полша. Домакините имаха повече възможности за гол, но претърпяха поражение, след като Боетиус отбеляза гол в 50-ата минута.