ПАОК и Бербатов триумфираха в Дортмунд (видео)

Отборът на ПАОК с Димитър Бербатов в състава си спечели много престижна победа като гост на Борусия (Дортмунд) в двубой от група "С" на Лига Европа. Роберт Мак се разписа за гърците в 33-ата минута, а българинът остана на терена до 71-ата. Тимът на Игор Тудор беше загубил шансове за класиране напред, а вестфалци днес се простиха с възможността да се класират на първо място.

Томас Тухел избра Адриан Рамос за централен нападател с трима офанзивни халфове: Аднан Янузай, Шинджи Кагава и Марко Ройс. Тимът от Солун нямаше шанс за място напред, докато "жълто-черните" се се бореха за първата позиция в групата.

Срещата започна със сериозен домакински натиск. Гърците рядко изнасяха топката и трудно се справяха с набезите на вестфалския тим. В десетата минута Кагава удари близката греда с нисък удар. В 23-ата Матиас Гинтер беше оставен сам на втората греда, но прати топката над гредата. Десет минути по-късно ПАОК успя да открие резултата след няколко минути на по-организирана нападателна игра. Роберт Мак финтира вратаря и от малък ъгъл насочи в празната врата - 0:1. В 42-ата дортмундци пропуснаха страхотна възможност. Янузай шутира от 15 метра, вратарят изби, а Марко Ройс отблизо нацели близката греда.

Втората част започна с надмощие на домакините. Появилият се след почивката Хенрих Мхитарян излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. В 52-ата стражът на гърците отново се отличи със спасяване след удар с глава на Кагава на втората греда. Съставът на Игор Тудор удържаше натиска и рядко си позволяваше да атакува. В 71-ата минута Бербатов беше заменен от Сабо. До края на двубоя домакините не сториха нищо интересно пред вратата на съперника.

В другия мач от групата Краснодар спечели гостуването си на Габала с 3:0. Точни за руския тим бяха Сигурдсон (26), Перейра (41) и Вандерсон (75). Бившият футболист на Левски Жоазиньо игра цял мач за гостите.