ПСВ успя! Само за четири минути холандците бяха аут (видео)

ПСВ (Айндховен) успя да задмине Манчестър Юнайтед и ще играе във фазата на преките елиминации в Шампионската лига. В инфарктния последен кръг от Група "В" холандският тим надви ЦСКА (Москва) с 2:1 у дома, а по същото време "червените дяволи" загубиха с 2:3 срещу Волфсбург. Така ПСВ финишира втори с 10 точки, на 2 зад германците и на 2 пред Юнайтед. "Филипсите" излизат от групата си за първи път от сезон 2006/2007 насам.

Домакините имаха предимството от по-добри показатели в директните мачове с Юнайтед, което означаваше, че щяха да продължат и при равенство в точките. Реално ПСВ беше аут само за четири минути през второто полувреме - за две минути след гола на ЦСКА и за още две след изравнителното попадение в Германия за 2:2.

Българският национал Георги Миланов остана сред резервите на ЦСКА, като двата тима направиха общо една смяна.

ПСВ имаше превъзходство почти през цялата среща, но всичко най-интересно се случи в последния четвърт час. На няколко пъти домакините пропускаха да поведат, но за тяхна радост Волфсбург водеше в другата среща.

Всичко обаче се обърна с главата надолу в Айндховен, когато в 76-ата минута Гуардадо фаулира Зоран Тошич и последва дузпа за руснаците. Сергей Игнашевич не трепна и ЦСКА поведе.

Домакините имаха шанс веднага да изравнят - две минути по-късно, когато капитанът им Люк де Йонг се измъкна от изкуствената засада и с лекота беше точен за 1:1.

Стадионът пак заглъхна за кратко около 82-ата минута, когато Манчестър Юнайтед стигна до 2:2, но секунди по-късно се стигна до щастливата развръзка за "филипсите" - трето попадение за Волфсбург, последвано от второ такова в мрежата на ЦСКА, дело на Дави Прьопер в 86-ата минута.

Отборът на Георги Миланов финишира на последна позиция с амбиции за по-силни изяви следващия път.