Фенербахче отстъпи върха, Мерсин гази без Ники Михайлов

Фенербахче не можа да победи Газиантепспор като гост и мачът завърши 2:2. По този начин истанбулският гранд отстъпи лидерската позиция във временното класиране на Бешикташ. "Черните орли" имат 32 точки след вчерашния си успех над Кайзериспор с 2:1, а Фенербахче остана на втора позиция с 31.

Демба Камара откри за Газиантепспор в 6-ата минута, а в средата на полувремето Али Калдъръм от гостите получи директен червен картон. Гьокхан Гьонул изравни в 49-ата минута, но малко след това Мухамет Демир отново изведе бившия тим на Ивелин Попов напред в резултата. Крайното 2:2 оформи Албер Потук в 65-ата минута.

В друг мач днес Мерсин без Николай Михайлов разгроми гостуващия Ризеспор с 3:0, но въпреки това е на предпоследното 17-о място с 10 точки.

ГАЗИАНТЕПСПОР - ФЕНЕРБАХЧЕ 2:2
1:0 Камара (6)
1:1 Гьонул (49)
1:1 Демир (54) д.
2:1 Потук (65)

МЕРСИН - РИЗЕСПОР 3:0
1:0 Ведерсон (13) д.
2:0 Балджи (71)