Глътка въздух за Бордо (видео)

Отборът на Бордо постигна победа с 1:0 над Гинган в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Успехът дойде трудно в средата на втората част. Единственото попадение падна в 62-ата минута на двубоя, когато след изпълнение от корнер на Уахиб Хазири, Седрик Ямбере надскочи защитата и с глава донесе успеха на тима си. До края на мача гостите имаха няколко шанса да изравнят, но вратарят на жирондинците Седрик Карасо опази вратата си.

Така трите точки идват като глътка въздух за старши треньора Вили Саньол, който през седмицата получи кредит на доверие от ръководството на клуба, въпреки слабите резултати в последно време. С победата си днес Бордо вече има 21 точки и заема 12-а позиция. Гинган пък остава с две по-малко и е на 17-а позиция.