Бетис стигна само до реми срещу десетима от Селта

Отборите на Бетис и Селта направиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на Ла Лига, игран на "Бенито Вийямарин". Гостите от "Балаидос" поведоха с гол на Тео Бонгонда (25), но допуснаха изравняване в 82-ата, когато точен беше Хорхе Молина. "Небесносините" трябваше да се справят почти цяло полувреме с човек по-малко.

Още през първата част андалуският тим имаше повече голови ситуации, но предимството беше в полза на тима от Виго. В 25-ата Бонгонда реализира, след като минута по-рано Серхио Алварес беше направил забележително спасяване. Яго Аспас, Нолито и Бонгонда разиграха и атаката завърши с топка в мрежата.

В 48-ата минута Джони получи директен червен картон, тъй като направи фал като последен в отбрана. Защитникът сам подари топката на Петрос и поправи грешката си с нарушение за изговане. В 50-ата Хоакин нацели гредата след удар от прекия свободен удар. "Зелено-белите" съумяха да вкарат в 82-ата минута след страхотен пас на Петрос.

Тимът на Едуардо Берицо запазва четвъртото си място, а Бетис в средата на класирането.

Снимка: "Марка"