Газелек отново не се остави да бъде победен

Тимът на Газелек Аячо продължава да се представя добре в Лига 1. Днес корсиканците не се дадоха на отбора на Нант, след като губеха с 0:1 почти до края на мача и стигнаха до равенство 1:1. Емилиано Сала откри за "канарчетата", но Джон Чибумбу изравни за корсиканците шест минути преди края. Така Газелек вече седем мача няма загуба в Лига 1 и се намира на 14-о място с 20, след като само преди месец и половина изглеждаше като основен кандидат за изпадане. Нант пък има две повече и е на 11-а позиция.

Отборът на Троа измъкна равенство при гостуването си на Реймс в първия мач без уволнения старши треньор Жан-Марк Фурлан. Никола Де Превил откри за домакините, но Джеси Пи изравни за гостите. Въпреки това Троа остава безнадеждно на дъното с едва шест точки в актива си - на цели 12 от спасението. Реймс пък е с 20 на 13-а позиция.

Лил продължава възхода си при новия си наставник Фредерик Антонети. "Кучетата" победиха с 2:1 като гост втория преди този кръг Каен. Герой за тима бе Ясин Бензия, който отбеляза и двете попадения. За нормандците се разписа Анди Делор от дузпа. Лил вече диша по-спокойно на 12-о място с 20 точки, докато Каен сдаде втората позиция и вече е трети с 29.

Лориен се добра до победа над Тулуза като гост с 3:2. Жан-Армел Кана-Бийк откри за "виолетовите", но Бенжамен Жано вкара два гола в рамките на една минута, за да даде преднина на гостите. Висам Бен Йедер отново изравни, но в 76-ата минута Уалид Меслуб донесе успеха на "мерлузите". Тулуза остава с опасната зона с 15 точки, докато Лориен вече е седми с 25.