Хитър вратар прецака Кьолн (видео)

Закъсалият Аугсбург изкова много важна победа с 1:0 като гост на Кьолн в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата и успя да се измъкне от зоната на изпадащите. Баварците стигнаха до едва третия си успех от началото на сезона след гол на Раул Бобадийя в 66-ата минута, когато нападателя вкара красиво от пряк-свободен удар. Малко преди това - в 58-ата минута, домакините пропуснаха дузпа чрез Антони Модест, чийто изстрел беше спасен от вратаря Марвин Хитц. Самият наказателен удар беше доста спорен и доведе до бурни протести от страна на гостуващия тим. При разправиите обаче Хитц направи дупка с крак в тревата точно до точката за изпълнение с идеята да създаде условия за подхлъзване на опорния крак на изпълнителя. Точно и това се случи, като Модест загуби равновесие и не стреля добре.

Аугсбург заслужаваше да поведе още през първото полувреме, когато Тимо Хорн спаси две много опасни положения. В първия случай в 23-ата минута той излезе победител в пряк дуел едно на едно с Бобадийя, а в 32-ата минута отрази и изстрел на Каиуби с глава.

Освен дузпата стражът на гостите се намеси решаващо и след удар на Зимон Цолер, а на другата врата Хорн не се огъна и пред Коо Жа-Чеол.

"Козлите" са в лоша серия от само една победа в последните пет кръга, но пък едни три точки ще ги върнат в битката за евротурнирите.