Хитрият вратар на Аугсбург се отличи по честния начин (видео)

Няколко спасявания на вратаря Марвин Хитц донесоха точката на Аугсбург при домакинството на Айнтрахт (Франкфурт), след като двубоят между двата отбора от 19-ия кръг на Бундеслигата завърши 0:0. Швейцарският национал показа изключителен рефлекс в 60-ата минута, когато отрази удар на Александер Майер с глава от няколко метра. Освен това Хитц лиши и Щефан Айгнер от попадение, а се намеси решаващо и след отклонил се удар на Шаболш Хущи. В една ситуация през първото полувреме пък Майер не уцели вратата след асистенция на Марко Фабиан.

Марвин Хитц е вратарят, който в началото на декември нашумя с хитрината, която сътвори в двубой срещу Кьолн. Тогава той подкопа зоната около точката за изпълнение на дузпа, което стана причина Антони Модест да се подхлъзне при последвалото изпълнение и така да пропусне.

С това равенство Аугсбург и Айнтрахт продължават да имат равен точков актив (21), но остават в опасна близост до изпадащите. Като цяло баварците се радват на успешна серия, тъй като не са губили от седем кръга насам, докато футболистите на Армин Фее записаха трети пореден мач без поражение.