Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Нарушение на правилата ли е това? (видео)

От вчера вратарят Марвин Хитц е още по-голям любимец на привържениците на Аугсбург. През миналия сезон той нашумя, след като в един мач с Байер (Леверкузен) се включи в атака и вкара гол, донасяйки точката за 2:2. Сега обаче 28-годишният швейцарец приложи хитрост, която помогна за успеха с 1:0 над Кьолн като гост в двубой от Бундеслигата.

В 58-ата минута, докато резултатът все още беше 0:0, домакините получиха дузпа. Играчите от Аугсбург обаче не бяха съгласни с решението на рефера и го заобиколиха, за да спорят. Хитц се възползва от създалата се суматоха и приложи хитър трик. Той направи дупка с крак точно до точката за изпълнение на наказателния удар, явно целейки по този начин да изкара от равновесие опорния крак на изпълнителя. Зад топката застана Антони Модест, който обаче беше видял какви ги върши Хитц и привидно обработи зоната в тревата, върху която вратарят се беше съсредоточил. При последвалото изпълнение на удара обаче нападателят на Кьолн се подхлъзна точно там и не успя да стреля добре, което позволи на Марвин Хитц да спаси.

Няколко минути баварците вкараха гол, който в крайна сметка им донесе трите точки, с което пък те напуснаха зоната на изпадащите.