Никс спечелиха дербито на Ню Йорк

Баскетболистите на Ню Йорк Никс спечелиха градското дерби, надигравайки със 108:91 Бруклин Нетс. Така селекцията на Дерек Фишър вече има еднакъв брой победи и загуби - по 10, докато “мрежите” са със скромните 5 победи и цели 14 поражения на сметката си от началото на сезона.

Кармело Антъни и Кристапс Порзингис бяха в основата на успеха на Никс. Антъни реализира 28 точки за 31 минути, добавяйки към тях 7 борби и 3 асистенции, а Порзингис остана с 19 точки, 10 борби и 2 чадъра. Това бе десети “дабъл-дабъл” за латвийския новобранец от началото на сезона в Лигата. Арън Афлало реализира 18 точки за победителите, а Хосе Мануел Калдерон направи 10 асистенции.

Брук Лопес бе най-резултатен за Нетс с 21 точки, докато Тадиъс Йънг добави 18 точки и 11 борби.

Домакините изиграха впечатляваща първа част, в която реализираха двойно повече от съперника си - цели 42 точки, а след това просто поддържаха дистанцията, за да стигнат до десетата си победа за кампанията.

Домакините отбелязаха и рождения ден на една от легендарните си фигури - Бърнард Кинг. Четирикратният участник в Мача на звездите навърши 59 години, като освен за Никс е играл и за Нетс, в периода, в който отбора се подвизаваше в Ню Джърси. Именно Кинг държи рекорда за играч на Ню Йорк, вкарал най-много точки на “мрежите” - 60.