Олимпик (Марсилия) влезе в топ 10 (видео)

Олимпик (Марсилия) победи с 1:0 при гостуването си на Рен в мач от 16-ия кръг на Лига 1 и за първи път от началото на сезона влезе в топ 10 на първенството. Тимът от Марсилия събра 22 точки и дели осмото място във временното класиране с Рен и Лориен, които са със същия актив.

В герой за Олимпик се превърна Реми Кабала, който донесе успеха с удар от границата на наказателното поле в 21-ата минута. Топката рикошира в крак на бранител на Рен, което заблуди стража Беноа Костил. През второто полувреме Рен опита да върне попадението, като упражни сериозен натиск, но резултатът се запази. Така Олимпик постигна четвърта поред победа като гост и продължава да се катери нагоре в класирането.