Спектакъл без победител между Марсилия и Монако

Отборите на Олимпик Марсилия и Монако не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 15-ия кръг в Лига 1. Двата тима обаче сътрвориха невероятен спектакъл на "Велодром", като срещата бе пълна с голове и обрати и завърши при резултат 3:3.

Домакините първи взеха преднина в мача в 12-ата минута, когато след едно разбъркване в наказателното поле Ромен Алесандрини отблизо бе точен за 1:0. В 19-ата минута обаче Монако възстанови равенството като след центриране от фаул Алмани Туре с глава прати топката във вратата за 1:1.

Марсилия можеше отново да поведе в 36-ата минута, когато удар на Миши Батшуай се отби от гредата. Случи се точно обратното и в 39-ата минута гостите стигнаха до обрат като след една великолепна контра Туре бе изведен в наказателното поле, финтира защитник и хладнокръвно реализира за 1:2.

Домакините обаче отново възстановиха статуквото в 51-ата минута, когато при едно разбъркване след корнер Батшуай бе най-съобразителен и вкара за 2:2. В ситуацията обаче имаше неотсъдена засада.

В 72-ата минута Монако отново излезе напред в резултата, като Фабио Коентрао вкара с глава за 2:3. Марсилци все пак не се предадоха и в 82-ата минута стигнаха до точката, като Жорж-Кевин Нкуду бе изведен в пеналта и отблизо реализира за крайното 3:3.

Макар и да бе много зрелищно, това равенство не бе най-желаният резултат за никой от двата отбора. След него Монако се намира на 7-ата позиция с 24 точки в актива си. Марсилия пък е още по-назад в таблицата - на 11-ото място с 19 точки.