Милан се измъкна в продълженията

Отборът на Милан трябваше да трепери на "Сан Сиро" срещу втория във временното класиране на Серия "Б" Кротоне, за да се класира на осминафинал в Купата на Италия."Росонерите" продължават напред, след като се наложиха с 3:1, но победата дойде едва след продължения. Луис Адриано в 47-ата минута даде аванс на домакините, но Будимир изравни в 68-ата минута и зарадва 5000 тифози на гостите, дошли да подкрепят южняците в Милано.

Оставените резерви Джакомо Бонавентура и Мбайе Нианг влязоха в 71-ата минута и спасиха Синиша Михайлович от кошмарна вечер. Халфът след брилянтно изпълнение на фаул даде нов аванс в 105-ата минута на "червено-черните", а пет минути преди края на второто продължение Нианг вкара своя трети гол за няколко дни. Френският нападател получи подаване от третата резерва Рикардо Монтоливо и подпечата победата.

Така Милан излиза в осминафинал срещу Сампдория на "Луиджи Ферарис" на 17-и декември в мач на директна елиминация.

Михайлович вбеси своите шефове, след като реши да заложи на цели 11 различни играчи от мача със Самп в събота вечер от Серия "А". Успехът с 4:1 срещу бившия тим на сърбина бе най-доброто представяне на "червено-черните" през този сезон, а срещата с Карпи е чак в неделя вечер. Именно затова Адриано Галиани, който обяви за цели спечелването на Купата, не прие много добре тоталната промяна в състава.

Гостите, които се намират в отлична форма, започнаха добре срещата, подкрепяни от хиляди тифози и Абиати трябваше да показва класа. Милан пропусна да поведе след удари на Сусо и Ночерино.
Втората част започна с гол на Луис Адриано, който е негов пети този сезон и втори за купата.

Тимът от Серия "Б" обаче продължи с доброто си представяне и резервата Будимир изравни в 68-ата минута. Михайлович веднага пусна играчите си в най-добра форма, което се оказа решаващо. До края на редовното време Мексес и Бонавентура стреляха, но гол не падна и се стигна до продължения.

"Росонерите" опитваха, но времето минаваше и така се стигна до последната минута на първото продължение. Адриано бе фаулиран на границата на наказателното поле и Бонавентура с майсторско изпълнение вкара своя четвърти гол този сезон.

През второто продължение Милан вкара и трети гол чрез Нианг, който до събота имаше само един гол за седемкратните шампиони на Европа. Той бе именно през декември 2012 за Купата на Италия, а сега в последните си 110 минути с екипа на клуба вкара три попадения.

По-рано днес Торино разби Чезена с 4:1 и в следващия кръг ще се изправи срещу градския си съперник Ювентус.

МИЛАН - КРОТОНЕ 3:1
1:0 Луис Адриано (47)
1:1 Будимир (67)
2:1 Бонавентура (105)
3:1 Нианг (115)

МИЛАН (4-3-3): Кристиян Абиати, Давиде Калабрия, Кристиян Сапата, Филип Мексес, Матия де Шильо, Хосе Маури (100-Рикардо Монтоливо), Антонио Ночерино (71-Мбайе Нианг), Андреа Поли, Кейсуке Хонда, Сусо (71 - Джакомо Бонавентура),  Луис Адриано

КРОТОНЕ (3-4-1-2): Кордац, Гу Яао (71-Гали), Кремонеси, Ферари, Баласа, Барберис, Паро, Мартела, Де Джорджо, Торомино (67-Стоян), Паладино (32-Будимир)