Голяма победа за Партизан - Божинов и Бандата са на малка крачка от класиране напред (видео)

Отборът на Партизан (Белград) спечели с 2:1 при гостуването си на АЗ Алкмаар в мач от група L на Лига Европа. Успехът затвърди сърбите на второто място в групата с три точки преднина пред Аугсбург преди последната среща от групата между двата тима. Днес в Холандия Иван Бандаловски игра цял мач като централен защитник, а Валери Божинов се включи в игра в 85-ата минута. Тимът на Любинко Друлович обърна развоя на срещата след голове на Абунакар (65) и Андреа Жикович (90).

През първата част гостите от Белград имаха чистите положения, докато домакините привидно водеха играта. В 33-ата минута Абубакар даде много неточен пас, когато имаше страхотно предимство срещу подхлъзнал се футболист. В 41-ата Бабович пропиля друг отличен шанс за сърбите, шутирайки встрани от 15 метра. Иван Бандаловски получи жълт картон в 26-ата минута, след като не овладя добре топката и спря непозволено опасна контраатака.

Второто полувреме стартира със студен душ за гостите: Дос Сантос откри резултата в 48-ата минута след техничен удар през защитник. В 65-ата отбраната на домакините "заспа" и Абубакар беше оставен абсолютно сам да стреля с глава - 1:1. В 71-ата Нинкович изпусна да вкара нов гол, след като опита технично копване над вратаря. В 85-ата минута в игра се появи Валери Божинов, заменящ Нинкович. В 87-ата Лукасен изпусна кристален шанс за АЗ. В 89-ата Живкович донесе победата на Партизан след насочване от пет метра.

В другия мач от групата Атлетик Билбао би Аугсбург като гост с 3:2 след много обрати. Гостите от "Сан Мамес" откриха резултата в 10-ата минута след прекрасно изпълнение на Маркел Сусаета. Крилото на баските получи топката извън наказателното поле и не се поколеба да шутира, изненадвайки вратаря Хитц - 0:1. Домакините стигнаха до изравняването с доста късмет. Пьотр Троховски стреля, топката се отби от крака на Аймерик Лапорт, излъга Яго Ерерин, удари се в гредата и попадна в мрежата - 1:1. Интересното е, че само преди четири дни Лапорт си отбеляза автогол и подари втори гол на Гранада.

В 58-ата отбраната на "лъвовете" действаше разконцентрирано и допусна второ попадение. Раул Бобадила оплете топката в мрежата. В последните минути на мача 34-годишният голаджия на Атлетик Ариц Адурис върна точките в графата на баските с голове в 83-ата и 86-ата минути след пасове на Андер Итураспе и Иняки Уилиямс.

Тимът на Ернесто Валверде е сигурен първенец в групата. Партизан може да не се класира напред само ако загуби с повече от два гола срещу Аугсбург в последната среща.

АЗ Алкмаар - Партизан - 1:2
1:0 - Дос Сантос (48)
1:1 - Абубакар (65)
1:2 - Живкович (89)

Аугсбург - Атлетик Билбао - 2:3
0:1 - Сусаета (10)
1:1 - Троховски (41)
2:1 - Бобадила (59)