Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Талант номер едно на Сърбия измъкна Партизан, Божинов и Бандата титуляри

Валери Божинов и Иван Бандаловски отново бяха титуляри за Партизан при успеха с 1:0 при гостуването на Спартак (Суботица) от 19-ия кръг на сръбската Суперлига. Единственото попадение вкара Андрия Живкович в 51-ата минута след страхотно изпълнение на фаул. Голът бе под номер шест в първенството за 19-годишния талант на Събрия, което е рекорд за него в първенството. Най-големият талант на Сърбия предните два сезона имаше по пет попадения в шампионата.
Младокът донесе и успеха с 2:1 в Холандия над Аз Алкмаар в Лига Европа с гол в 90-ата минута преди няколко дни.

Божинов в 35-ата минута се опита да вкара гол със странична ножица, но прати топката над гредата. Той получи отлична асистенция с пета от въздуха на Живкович, който матира защитата на домакините.

Нападателят не успя да вкара своя 10-и гол в първенството, след като бе заменен в 63-ата минута от Шапонич.

Бандаловски пък отново игра централен защитник и записа 90 минути и се отличи с отлична проява след попадението на Партизан, когато демонстрира бързината си и спаси "черно-белите" от изравняване.

Партизан вече има 32 гола и се изкачи на четвърто място, като изостана на три от втория Чукарички. Цървена звезда е далеч напред с 53 точки и само чудо може размине "звездашите" с титла.

Спартак остана на последното 18-то място с 13 точки.