Зенит продължава да изнася лекции в Шампионската лига (видео)

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) продължава със страхотното си представяне в тазгодишното издание на Шампионската лига. Руснаците записаха пета поредна победа в Група "H" на надпреварата, след като победиха с 2:0 като домакин Валенсия. Автори на попаденията бяха Олег Шатов и Артьом Дзюба, като резултатът можеше да е и по-изразителен в полза на руснаците. В края на мача испанците останаха и с човек по-малко, след като Рубен Весо получи директен червен картон.

Домакините започнаха по-активно срещата и логично стигнаха до ранен гол. В 15-ата минута Артьом Дзюба изведе Олег Шатов зад защитата и халфът преодоля Хауме Доменек. До края на полувремето двата тима не създадоха много опасности пред вратарите на съперника и така Зенит се оттегли с преднина на почивката.

В началото на втората част Валенсия опита да наложи натиск, с който да се добере до промяна в резултата, като в 67-ата минута Санти Мина отбеляза попадение във вратата на съперника, но то бе отменено заради засада. Постепенно руснаците отблъснаха натиска на Валенсия и отново взеха инициативата. Така в 75-ата минута питерци удвоиха преднината си, след като комбинация като по учебник мина през двойно подаване между Дани и Шатов и бе завършена на празна врата от Дзюба. Десетина минути преди края на мача Валенсия остана с десет души на терена, след като Весо спъна Шатов, който излизаше сам срещу вратаря, малко преди наказателното поле и реферът му показа директен червен картон. До края на мача срещата се доиграваше, като Зенит можеше да стигне и до още попадения, но на няколко пъти вратарят Доменек спаси вратата си.

По този начин Зенит е с пълен актив от точки в надпреварата - 15 от пет мача. Играчите на Андре Вилаш-Боаш още преди две седмици си осигуриха участие в елиминационната фаза, а днес затвърдиха впечатлението, че класирането им напред е напълно заслужено. Валенсия пък остава с шест точки на втора позиция, но вече не държи съдбата си в свои ръце. Ако по-късно днес Гент победи Лион, белгийците ще изправярат "прилепите". Гент в момента е с четири точки, докато французите са с една, но все още имат шансове за класиране напред.

ЗЕНИТ - ВАЛЕНСИЯ 2:0