Последният наказа фрапантни грешки на Атлетик Билбао (видео)

Опашкарят Гранада надви с 2:0 Атлетик Билбао в среща от 12-ия кръг на Ла Лига. Ефектен автогол на Аймерик Лапорт (4) и попадение на Айзък Съксес (60) донесоха успеха за южния тим. Баските на Ернесто Валверде прекъснаха серия от три поредни победи.

Двубоят започна с автогол на Аймерик Лапорт още в четвъртата минута. Айзък Съксес проби на скорост отляво, центрира към дъгата, а там неориентираният бранител ритна топката към собствената си врата може би в опит да подаде на вратаря Горка Ираисос. Играта на баските не вървеше, те трудно изнасяха топката и извършваха много нарушения. Тимът на Хосе Рамон Сандовал стоеше по-добре на терена, въпреки че не създаде много голови положения.

Атлетик натисна второто полувреме, но добрите изяви на Андрес Фернандес запазиха вратата на домакините "суха". Гостите от "Сан Мамес" сами си вкараха и втория гол. Отново Лапорт сбърка, а като цяло отбраната на билбаинци стана за смях, а Съксес отбеляза отблизо за 2:0.

Снимка: "Марка"