Късен гол на "Ел Мадригал" спря Ейбар за зона "Шампионска лига" (видео)

Отборите на Виляреал и Ейбар завършиха 1:1 в среща от 12-ия кръг на Ла Лига. Гостите от "Ипуруа" водеха в резултата до 85-ата минута след гол на Серхи Енрик (27), когато падна попадението на Хауме Коста. Ако тимът на Хосе Луис Мендилибар беше спечелил днес на "Ел Мадригал", щеше да попадне сред първите четири отбори в класирането.

Седрик Бакамбу изпусна първия добър шанс в деветата минута, а в 24-ата Асиер Риесго спаси след удар на Саму Кастийехо. В 27-ата  баските нанесоха своя удар след добра комбинация между Борха Гонсалес - Бастон и Енрик. Риесго се намеси с крак след шут на Роберто Солдадо. В края на полувремето (42) "синьо-червените" изпуснаха дузпа, след като Дани Гарсия не преодоля Алфонс Ареола. Секунди преди почивката Александър Пантич изчисти от голлинията. В добавеното време на първата част пък Солдадо поиска дузпа и само си спечели жълт картон за бурен протест.

През второто полувреме домакините на Марселино Гарсия Торал тръгнаха по-смело напред. В 76-ата минута те бяха подпомогнати от червения картон на Кеко, след като футболистът получи два жълти картона за две минути.В 85-ата Денис Суарес асистира на левия бранител Хауме Коста, който подели точките - 1:1.

Снимка: "Марка"