Леванте изненадващо помете Спортинг в Хихон (видео)

Отборът на Леванте спечели с убедителното 3:0 като гост на Спортинг Хихон в обеден мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. Гостите от "Сиутат де Валенсия" решиха спора с попадения преди почивката - Дейверсон (18 и 44) и Зухаир Федал (27).

Първият гол дойде в 18-ата минута след корнер. Топката достигна до Дейверсон на дузпата, той шутира, Иван Куяер направи страхотно спасяване, но при добавката нападателят реализира за 1:0. В 27-ата Пичу Куеяр отново направи страхотно спасяване след удар на Хосе Моралес, но при добавката точен беше Федал. Третото попадение пак падна след корнер. Топката не беше изчистена и Дейверсон вкара за 0:3. През втората част астурианският тим на Абелардо Фернандес не намери сили да се върне в мача. Малко след почивката Джони Родригес пропусна дузпа и това обезкуражи допълнително домакините.

"Гранотас" остават в зоната на изпадащите, а Спортинг вече е само на две точки от нея.

Снимка: Twitter