Стоук с изненадващ, но заслужен успех в Саутхамптън

Отборът на Стоук Сити измъкна изненадваща, но напълно заслужена победа с 1:0 като гост на Саутхамптън в двубой от 13-ия кръг на Премиър лийг.

Единственото попадение отбеляза Боян Къркич още в десетата минута. Испанецът се разписа с техничен удар след центриране отляво на Ерик Питерс. В началото на второто полувреме гостите можеха да стигнат до втори гол, но Джердан Шакири изпрати топката над вратата от удобна позиция. Противно на очакванията до края на втората част "грънчарите" бяха тимът с повече чисти положения и трябваше да си тръгнат и с по-убедителен успех от "Сейнт Мери". Пропуски на Ибрахим Афелай и Марко Арнаутович обаче лишиха Стоук от поне още един гол, с който да успокоят последните минути. Така или иначе до промяна в резултата не се стигна и гостите си тръгнаха доволни от Южна Англия.

По този начин Стоук се изкачи до десета позиция в класирането с актив от 19 точки. "Светците" пък записаха трета загуба у дома и са с една точка повече на осма позиция.