Кайседо спаси Еспаньол в последния дъх на мача (видео)

Отборите на Еспаньол и Гранада завършиха 1:1 в среща от десетия кръг на Ла Лига. Фелипе Кайседо изравни в 94-ата минута, когато гостите от "Лос Карменес" бранеха преднината си. Жан-Силвен Бабин вкара първи в 59-ата минута, а в 70-ата домакините останаха с човек по-малко.

През първото полувреме имаше много малко голови опасности. В 15-ата минута Пау Лопес показа, че внимава с добро спасяване след удар на Дмитри Фулкие. В края на полувремето каталунците заиграха по-стегнато и организирано, но така и не създадоха чисто положение до почивката.

В 58-ата минута гостите се възползваха от разсеяна игра в защита на своя съперник при статично положение и отбелязаха гол. Пити центрира, а Жан-Силвен Бабин вкара с глава с много практичен удар. В 70-ата "бяло-сините" останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Робер Корея за удар без топка.

В 83-ата "лос перикитос" бяха много близо до изравняване, но резервата Абрахам Касанова изпусна след великолепен пас на Рубен Дуарте. В последната добавена минута на мача (94) Кайседо успя да грабне точката. Първият му удар с глава беше спасен, но при добавката с крак топката попадна в мрежата.

Гранада остава в зоната на изпадащите и има само една победа от 10 мача. Еспаньол е на девета позиция.

Снимка: Twitter