Радослав Димитров с червен картон при загуба на Ботошани

Бившият защитник на Славия и Левски Радослав Димитров беше изгонен при загубата на неговия Ботошани с 1:3 от Виторул (Констанца) в среща от 15-ия кръг на румънската Лига 1. Известният с прякора Меси бранител получи два жълти картона в рамките на няколко секунди и остави тима си с човек по-малко в последния четвърт час. Титуляр за гостите беше и вратарят Пламен Илиев.

Виторул излезе напред в резултата малко преди почивката, когато точен беше Ромарио Бензар. Аурелиан Читу в 47-ата минута покачи на 2:0. След изгонването на Димитров Ботошани върна един гол чрез Дан Роман, преди ветеранът Флорин Чернат, който преди години вкара на Левски с екипа на Динамо (Киев), да оформи крайното 3:1.

Загубата остави Ботошани на 12-о място в класирането с 12 точки. Начело е Астра (Гюргево) с 30 точки, пред Виторул с 29.

ВИТОРУЛ (КОНСТАНЦА) - БОТОШАНИ 3:1
1:0 Р. Бензар (44)
2:0 А. Читу (47)
2:1 Д. Роман (87)
3:1 Ф. Чернат (89)