Дискусионно реми на "Лос Карменес"

Отборите на Гранада и Бетис направиха 1:1 в среща от деветия кръг на Примера дивисион. Дмитри Фулкие даде ранен ааванс на "червено-белите" във втората минута, а Рубен Кастро изравни в 39-ата от дузпа. В 52-ата останаха съмнения, че топката преминава голлинията с целия си обем, но гол за Гранада не беше зачетен.

Срещата започна с гол от съблекалните. Още във втората минута десният бранител на домакините Дмитри Фулкие откри резултата, след като сам отне топката от Хайко Вестерман и реализира с нисък изстрел - 1:0. Голът пообърка "зелено-белите" и те трудно организираха играта си. В 26-ата минута техният вратар Антонио Адан на два пъти спаси след опити на Айзък Съксес и Юсеф Ел Араби. В 33-ата попадение на гостите от Севиля правилно не беше зачетено. В 37-ата Рубен Перес игра по абсурден начин с ръка и подари дузпа на Баломпие. Голаджията Рубен Кастро се възползва и изравни - 1:1.

В 52-ата минута "Лос Карменес" и играчите на домакините поискаха гол при много спорна ситуацията. Винценцо Ренела изчисти топката някъде около голлинията, но не се видя дали тя преминава с целия си обем (снимка 2). Реферът Матеу Лаос прецени, че няма гол, след като в Испания няма система около голлинията. В 56-ата Андрес Фернандес направи хубаво спасяване. Съксес на два пъти шутира извън целта (58 и 61). До края на двубоя и двата тима не успяха да вкарат нов гол. В 85-ата съдията взе още едно дискусионно решение, отсъждайки засада на Тиеви Бифума.

Гранада остава в зоната на изпадащите, докато тимът на Пепе Мел е в средата на таблицата.

Снимки: "Марка"