Хасково 2012 излъга Дунав 8806 в дербито при дамите

Отборът на Хасково 2012 постигна важен успех в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като тази вечер се наложи при гостуването си на Дунав 8806 (Русе) със 79:75 в двубой, който се игра в зала „Дунав”.

Мейа Тирера вкара 26 точки за победителките, Джазмин Пъркинс завърши с „дабъл-дабъл” – 24 точки и 10 борби, а Ралица Нанева и Емалия Галдейра завършиха съответно с по 14 и 13 точки.

Радостина Ст. Димитрова вкара 16 точки и овладя 10 борби за Дунав, а Зорница Костова завърши с 12 точки.

Първото полувреме премина при постоянна размяна на надмощие между двата отбора. След десет минути игра Хасково имаше минимален аванс – 21:19, след което Дунав успя да вземе втората четвърт с 18:17, но въпреки това, русенки изоставаха в резултата на почивката – 37:38.

През третата част момичетата на Георги Божков успяха да стигнат до пълен обрат – 57:56, като домакините успяха да задържат лидерството почти до края на двубоя, но в заключителните 120 секунди хасковлийки затегнаха защитата, а в нападение Пъркинс и Нанева вкараха и донесоха пълен обрат и победа за гостите – 79:75.

ДУНАВ 8806 – ХАСКОВО 2012 (19:21; 18:17; 20:18; 18:23)

ДУНАВ 8806: Брукс 10, Костова 12, Шаренкапова 10, Димитрова 16, Брандън 13 (Кочева 6, Тодорова, Крачолова, Илиева, Степанович 8)

ХАСКОВО 2012: Пашева, Нанева 14, Пъркинс 24, Тирера 26, Галдейра 13 (Рудева, Димитрова 2)