Емполи пребори Дженоа

Отборът на Емполи победи Дженоа с 2:0 в първия мач от 10-ия кръг в Серия "А". Домакините записаха много важна победа в актива си, която ги отдалечи от зоната на изпадащите.

Емполи откри резултата в 44-ата минута, когато след едно центриране в наказателното поле играч на домакините се размина с топката, но Раде Крунич нахлу от задна позиция и с прецизен удар бе точен за 1:0.

В 57-ата минута пък сините удвоиха резултата в своя полза, след като Крунич центрира за Масимо Макароне, който стреля в напречната греда, но Пьотр Желински с глава довкара в опразнената врата за 2:0.

Така Емполи събра актив от 10 точки и временно се изкачи до 12-ото място, като изпревари тима на Дженоа, който вече е 13-ти със същия актив.