Фрозиноне удари Сампдория след два гола за една минута

Новакът Фрозиноне победи с 2:0 като домакин Сампдория в мач от 8-ия кръг на италианската Серия "А". Българският офанзивен халф Александър Тонев остана през всичките 90 минута на скамейката на резервите на Фрозиноне.

Още в 6-ата минута колумбийският нападател на гостите от Генуа Луис Муриел удари греда. След почивката играчите на Фрозиноне нокаутираха съперника си с два гола за една минута. В 54-ата минута Лука Паганини изпрати топката в мрежата зад Емилиано Вивиано с глава след центриране от ъглов удар. Само минута след това Федерико Дионизи бе изведен очи в очи с Вивиано и майсторски прехвърли стража на Самп.

След тази победа Фрозиноне събра 7 точки и излезе от зоната на изпадащите, като в момента заема 16-о място в класирането. Сампдория се намира на 10-а позиция с 11 точки.