Ейбар не се даде на Севиля

Отборите на Ейбар и Севиля направиха 1:1 в среща от осмия кръг на испанския шампионат, играна на стадион "Ипуруа" в баското градче. Борха Бастон изведе домакините в осмата минута, а Кевин Гамейро изравни в 71-ата минута. Баските остават високо в класирането - на шеста позиция, докато "бяло-червените" са едва десети.

В осмата минута Борха Гонсалес - Бастон откри резултата с прекрасен удар с глава, след който топката се отби от гредата и попадна в мрежата - 1:0. И двата тима се стремяха да притежават топката, като в първите минути бързо губеха владението, а след първия четвърт час установяваха продължителни нападения. Тимът на Унай Емери губеше много топки и позволяваше опасни контри на баските. В 33-ата андалуският тим имаше първа добра възможност, но Хосе Антонио Рейес не преодоля Асиер Риесго.

В началото на втората част гостите от "Рамон Санчес Писхуан" се активизираха. В 53-ата Кевин Гамейро падна за дузпа, но такава не последва. Три минути късно реферът Мартинес Мунуера ощети севилци, след като не посочи бялата точката при нарушение на Иван Рамис срещу резервата Йевхен Коноплянка. В 60-ата "синьо-червените" на Хосе Луис Мендилибар пропиляха чудесен шанс четирима срещу двама - Бастон изпрати топката в аут.

В 71-ата минута Кевин Гамейро изравни резултата след центриране на Висенте Ибора и голово насочване - 1:1. Стотина секунди по-късно Витоло не успя да преодолее Риесго при добра възможност. До края двата тима се примириха с равенството.

Снимка: Twitter