Джокович не даде сет и на Томич

Световният №1 Новак Джокович се класира на 1/2-финалите на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай. На 1/4-финалите двукратният шампион в състезанието надигра Бърнард Томич със 7:6 (6), 6:1, записвайки пета победа от пет мача срещу австралиеца.

Джокович вече е в серия от 15 поредни победи, а за място на финала ще спори с победителя от последния 1/4-финал между Анди Мъри (Великобритания) и Томаш Бердих (Чехия). Джокович спечели турнира в Пекин миналата седмица без да загуби сет, а в трите си мача в Шанхай тази седмица също не е дал нито сет на противниците си.

В първия сет Джокович проби за 4:2, но веднага след това Томич взе подаването на сърбина и след това изравни за 4:4. Първата част трябваше да бъде решена с тайбрек и в него носителят на 10 титли от "Големия шлем" имаше 2 поредни сетбола при 6:4. При първия сетбол обаче Ноле изкара топката в аут от ретур, а при втория смяташе, че е направил ас, но системата за видеоповторения "Ястребово око" показа, че топката е била на сантиметри в аут. Това означаваше, че сърбинът трябваше да изпълни втори сервис. Последва страхотен ретур-уинър на австралиеца и 6:6. В следващите две точки все пак Джокович надделя и се пребори за първия сет. Втората част приключи далеч по-бързо и в нея нямаше кой знае каква интрига. Силте на Томич в нея стигнаха само за един гейм и след 87 минути двубоят приключи.