Джокович громи и в Шанхай, Мъри и Вавринка също продължават напред в Шанхай

Световният №1 Новак Джокович продължава да показва отлична форма. 28-годишният сърбин записа 13-а поредна победа, след като срази в първия си мач на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай Мартин Клижан. Мачът бе от втория кръг и продължи само 63 минути, а Ноле даде само три гейма на левичаря от Словакия - 6:2, 6:1.

Джокович ще се опита да запише тази седмица трети дубъл Пекин-Шанхай в кариерата си, след като вече го е постигал през 2012 и 2013 година. Преди няколко дни той спечели шестата си титла в Пекин. Той грабна трофея в китайската столица с личен рекорд в кариерата си, след като загуби едва 18 гейма в петте мача, които изигра в китайската столица. Никога досега Джокович не бе губил толкова малък брой геймове по пътя към титлата в даден турнир.

Поставените под №3 и №4 - съответно Анди Мъри (Великобритания) и Стан Вавринка (Швейцария), също спечелиха срещите си от втория кръг. Мъри не срещна трудности срещу американеца Стийв Джонсън, побеждавайки го с 6:2, 6:4, а шампионът на "Ролан Гарос" Вавринка надделя над сърбина Виктор Троицки със 7:6 (3), 6:3.

№5 и №6 в схемата - съответно Томаш Бердих (Чехия) и Кей Нишикори (Япония), също си гарантираха място в третия кръг. Бердих загуби сет срещу американеца Джак Сок, но го прекърши със 7:6 (3), 4:6, 6:4, а Нишикори направи обрат срещу австралиеца Ник Кирьос - 1:6, 6:4, 6:4.

От турнира отпадна №7 в схемата Давид Ферер. Испанецът отстъпи пред австралиеца Бърнард Томич с 4:6, 2:6. Други трима поставени обаче продължават напред. №12 Кевин Андерсън (ЮАР) срази с 6:3, 7:6 (1) Фабио Фонини (Италия), №13 Джон Иснър (САЩ) се наложи над Давид Гофен (Белгия) с 6:3, 7:6 (5), а №10 Жил Симон (Франция) се справи в три сета с Леонардо Майер (Аржентина) - 6:7 (0), 6:4, 6:2.