Берое с драматична загуба при дебюта си в Балканската лига

Отборът на Берое (Стара Загора) изигра добър мач, но въпреки това, допусна поражение при дебюта си в Балканската лига, след като отстъпи при домакинството си на действащия шампион в надпреварата Сигал Прищина със 73:80.

Най-резултатни за българите бяха Тихомир Желев и Еврик Гари, които вкараха по 14 точки, а Александър Тодорович и Аштън Мур добавиха съответно по 13 и 12 точки.

Халид Ел Амин вкара 23 точки за победителите, Мохамед Абукар добави 16 точки, а българския гард на Сигал - Станимир Маринов се отличи с 14 точки.

Първото полувреме премина при размяна на надмощие, след като баскетболистите на Берое успяха да поемат инициативата в последните четири минути на първата четвърт и да поведат с 19:13, но през втория период ролите се размениха и играчите на Сигал успяха да стопят пасива си и дори да поведат в края на първото полувреме – 35:32.

Старозагорци започнаха силно второто полувреме и успяха да стигнат до пълен обрат – 40:37 след точни стрелби на Желев и Мур, но след това възпитаниците на Любо Минчев отново изпуснаха инициативата, а гостите бързо се възползваха и поведоха с една от най-големите разлики в двубоя – 53:44. Все пак, в заключителните минути българите отново се вдигнаха на щурм и успяха леко да намалят изоставането си – 52:57.

Подемът на Берое продължи и в началото на заключителната четвърт и равенството бе възстановено – 57:57 след нови добри изяви в нападение на Гари и Ваклинов при осем минути до края. Гостите от Сегал реагираха мигновено и взеха прекъсване, но след подновяването на играта Ваклинов вкара нови две точки и старозагорци отново поведоха. В следващите минути двата отбора си размениха лидерството по веднъж, но след това, въпреки усилията на Берое, гостите от Сигал демонстрираха по-здрави нерви и успяха да се поздравят с крайния успех - 73:80.

Берое – Сигал Прищина 73:80 (19:13; 13:22; 20:22; 21:23)

Берое: Мур, Желев, Ваклинов, Гари, Барнс (Тодорович, Раднев, Николов, Карамфилов, Гълъбов, Тенчев

Сигал: Абукар, Чековски, Маринов, Ел Амин, Аземи (Морина, Мохамед, Синани, Качанику, Хасани, Мазреку)