Фиорентина си върна върха в Серия А след бой над Аталанта (видео)

Фиорентина отново оглави класирането в Серия А след страхотна победа у дома над Аталанта с 3:0 в последния двубой от 7-ия кръг. Надеждите за тима от Бергамо да си тръгне с нещо от "Артемио Франки" рухнаха още в 6-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа, а гостите останаха с човек по-малко.

Полякът Якуб Блашчиковски беше изведен очи в очи срещу вратаря на Аталанта и беше фаулиран от Габриел Палета, който получи директен червен картон.

Йосип Иличич с хладнокръвно изпълнение откри за Фиорентина. Половин час по-късно виолетовите вече водеха с 2:0, след като Борха Валеро при идентична ситуация направи безпомощен Марко Спортиело. Испанският халф получи перфектно извеждащо подаване от Федерико Бернадески и не сгреши. С това на практика тимът на Аталанта рухна и до края не намери начин да се върне в мача. От своя страна домакините се забавляваха на терена и създадоха много възможности пред вратата на Спортиело.

Третото попадение във вратата на Аталанта падна в предпоследната минута на редовното време, когато се разписа резервата Жоан Верду, който по елегантен начин насочи топката във вратата след центриране на Никола Калинич.

Така Фиорентина събра 18 точки и зае еднолично първото място в класирането. Втори е Интер с 16, а трети върви Лацио с 15.

В следващия кръг на Фиорентина предстои тежко гостуване на друг от претендентите за призови места Наполи, който разгроми тази вечер Милан като гост с 4:0, и при успех може да затвърди лидерската си позиция.