Новакът Анже изскочи втори

Новакът в Лига 1 Анже продължава с отличното си представяне от началото на сезона. Тимът от полуостров Бретан победи с 1:0 Бастия в мач от деветия кръг на френския шампионат и вече се намира на втора позиция в подреждането. Единственото попадение отбеляза Били Кеткеофомфон в 41-ата минута. Успехът на домакините можеше и да е още по-изразителен, но Абдул Камара пропусна дузпа две минути след попадението. Така или иначе Анже вече има 18 точки и се намира само на две от лидера Пари Сен Жермен, който обаче е с мач по-малко. Бастия пък остава с десет точки на 13-а позиция.

Мачът между Ница и Нант бе прекратен в началото на второто полувреме заради проливния дъжд на Лазурния бряг. Дотогава Валер Жермен бе отбелязал на два пъти за "орлетата", докато за "канарчетата" точни бяха Жюл Илоки и Адриен Томасон. Очаква се мачът да бъде доигран утре.

Гинган успя да стигне до успех при гостуването си на Троа след късно попадение на Юнус Санхаре. Халфът се разписа в 81-ата минута и така донесе минималната победа на тима си. С трите точки днес бретанците събраха 13 и заемат девета позиция. Троа пък все още няма победа и е на 19-о място с четири точки.

Газелек Аячо и Тулуза завършиха наравно 2:2 на остров Корсика. Гостите откриха резултата с попадение на Мартин Брайтуайт в 22-ата минута, но съвсем скоро Кевин Маи изравни. Ветеранът Грегори Пужол даде преднина на домакините малко преди почивката, но автогол на Исиага Сила лиши Газелек от първи успех в елита. Тимът от Аячо е на дъното с едва три точки, докато Тулуза е с осем на 17-о място.