Новак спря Торо за първото място с исторически успех

Новакът в Серия "А" Карпи записа исторически първи успех в италианския елит. Последният до днес в класирането надви Торино с 2:1 в първи мач от 7-ия кръг на калчото, като спря "биковете" за първото място.

Гостите пропуснаха две възможности за гол чрез Макси Лопес през първата част, а в 55-ата минута Даниеле Падели си вкара нелеп автогол и даде аванс на домакините. Топката се отби в гредата след изстрела на Габриел Силва от границата на наказателното поле, след което рикошира в Падели и спря в мрежата. Интересното е, че това е втори автогол в Серия "А" за италианския вратар, който и миналата година прати топката в собствената си мрежа.

В 72-ата минута Марко Бориело центрира към Ридер Матос, който с глава удвои. Макси Лопес върна един гол от дузпа в 75-ата минута, а до края на срещата играчите на Джанпиеро Вентура пропуснаха на два пъти да изравнят. Последният шанс бе пропилян в 95-ата минута. По този начин Джузепе Санино дебютира начело на Капри с мач за историята на клуба.

Така Карпи вече има пет точки и се измъкна от 20-ата позиция, докато Торино остана с 13 и пропусна уникална възможност да нощува на върха в Серия "А" със 16 точки преди утрешните мачове.