Бразилец изригна с хеттрик и донесе първа победа на Малага

Отборът на Малага се поздрави с първа победа от началото на сезона в испанското първенство. Андалусийците надвиха с 3:1 на своя стадион "Ла Росаледа" Реал Сосиедад в мач от 7-ия кръг на Ла Лига. По този начин воденият от Хави Грасия тим на Малага се отлепи от дъното и вече е 16-и в класирането с 6 точки. Реал Сосиедад е 15-и със същия брой точки.

В 4-ата минута 31-годишният бразилски нападател Шарлиз изпрати топката във вратата на Херонимо Руи с красива странична ножица, след като първо си овладя топката на гърди.

Само три минути по-късно камерунският вратар на отбора от Андалусия Карлос Камени много точно изрита топката към Шарлиз, който се измъкна от защитата на гостите и прехвърли Руи за 2:0.

Баските от Сан Себастиян обаче бързо се отърсиха от шокиращото начало на мача. Още в 14-ата минута футболистите на Дейвид Мойс върнаха едно попадение, като негов автор стана нападателят Иманол Агирече. Той наказа лоша преценка на вратаря Камени и с глава отклони топката в мрежата след центриране на Давид Сурутуса.

В 71-ата минута халфът на Малага Фернандо Тисоне получи втори жълт, съответно червен картон и домакините останаха с 10 души на терена, но играчите на Дейвид Мойс не се възползваха от численото си предимство на терена. Тъкмо напротив - в 89-ата минута Шарлиз оформи своя хеттрик и фиксира крайния резултат - 3:1.