Лацио пребори девет от Сент Етиен в мач с пет гола (видео)

Лацио записа първа победа в група "G" на Лига Европа. Тази вечер "орлите" надиграха с 3:2 Сент Етиен на "Олимпико" в доста интригуващ мач. Сал дадепреднина на гостите в 6-ата минута, но италианците направиха пълен обрат с попадения на Онази в 22-ата, Хоед в 48-ата и Лукас Билия в 80-ата минута. В 84-ата минута пък Моне-Паке оформи крайното 3:2. Французите завършиха двубоя с 9 души на терена, след като червени картони получиха Берич в 32-ата и Сал в 77-ата минута.

Срещата започна отлично за гостите, които взеха преднина още в 6-ата минута. След центриране от корнер няколко играчи се разминаха с топката, която стигна до Мустафа Бял Сал, който отблизо я прати във вратата за 1:0. Играчите на Лацио обаче успяха да изравнят в 22-ата минута, когато след центриране отляво топката бе избита от защитник, но право в краката на Оджени Онази, който без забавяне я насочи в мрежата за 1:1.

В 32-ата минута ситуацията стана неприятна за Сент Етиен, като отборът остана с човек по-малко на терена заради червен картон на Роберт Берич. Домакините се възползваха от това и в 48-ата минута при едно центриране в наказателното поле вратарят Стефан Руфие излезе неразчетено и изби право в краката на Уесли Хут, който отбеляза в опразнената врата за 2:1. След това гостите останаха и с още един човек по-малко, като и Сал бе изгонен за втори жълт картон в 77-ата минута.

Три минути по-късно Лацио увеличи преднината си в мача като Балде Кейта напредна отляво и центрира, Руфие изби, но право в краката на Лукас Билия, който веднага отбеляза за 3:1.
Дори и с 9 човека на терена Сент Етиен успя да притесни домакините и в 84-ата минута Кевин Моне-Паке с прекрасен удар намали на 3:2, но силите на френския тим не стигнаха за нищо повече.

Така Лацио поведе в своята група с актив от 4 точки, докато Сент Етиен остава на дъното с 1 точка и се още без победа.

ЛАЦИО - СЕНТ ЕТИЕН 3:2