ПСЖ с класика в Украйна (видео)

Френският шампион Пари Сен Жермен продължава с доброто си представяне в Шампионската лига. Тази вечер тимът на Лоран Блан записа втори пореден успех в група "А". Парижани се наложиха с класическото 3:0 в гостуването си на Шахтьор (Донецк) в Украйна. Серж Орие откри резултата в 7-ата, а Давид Луиш добави втория гол в 23-ата минута. Автогол на Дарио Сърна пък оформи крайното 0:3 в 90-ата минута.

Гостите имаха инициативата прец почти целия мач и създадоха много положения пред вратата на съперника.

В 7-ата минута след центриране отляво Серж Орие бе изпуснат на задната греда и с глава насочи кълбото в мрежата за 0:1. След това в 23-ата минута след центриране от корнер Орие не успя да играе с глава, но топката стигна до Давид Луиш, който малко куриозно с тяло я насочи във вратата за 0:2.

След това Шахтьор опита да се върне в мача, но без успех. Късметът също не бе на страната на домакините в 79-ата минута, когато изстрел на Алекс Тешейра се отби от гредата.

Така вместо да се стигне до намаляване на резултата, в 90-ата минута гостите решиха всичко в своя полза. Златан Ибрахимович напредна през центъра на терена и опита да финтира Сърна, който без да иска отклони топката във вратата за 0:3.

След този успех Пари Сен Жермен има 6 точки и се намира на 2-ото място в групата с равен актив и по-лоша голова разлика от Реал Мадрид. Шахтьор пък заема последната позиция с 0 точки.